Sosyal Hizmetler

Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Karakamış’ta ‘Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ kuruyor. Büyükşehir Belediyesi’nin 2010 yılı stratejik hedeflerinden biri olan Sokak Hayvanları Bakımevi için çalışmalar başladı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; Bakımevi’nin inşaat ihalesi tamamlanırken, bina inşaatına yakın zamanda başlanacağı belirtildi. ‘Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ son derece modern bir şekilde inşa edilecek. Teknik binanın içerisinde; laboratuar, ameliyathane, muayene odası ve yemek hazırlama bölümü yer alacak.

 


Toplu Konut Projeleri


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Korucuk’ta yaptırılan 3 bin konutun ilk etabı olan 1220 konutun yapımı sürüyor. İsmi ‘Doruk Kent Evleri’ olarak belirlenen konutların satışı, Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının arkasında kurulan satış ofisinde gerçekleştiriliyor. 75, 100 ve 120 metrekare olarak 3 tip yapılacak konutlar, 2009 yılı sonunda sahiplerine teslim edilecek.

 


Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü


Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak 2006’nın Şubat ayında kurulan Özürlü Danışma Merkezi, 4/181 sayılı Büyükşehir Meclis kararı ile 14.04.2008 tarihinde Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü olmuştur. Müdürlüğümüz yeni adresi Cumhuriyet Mah. Menekşe Sok. No:14’te engelli vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam etmektedir. Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde, güncellenmiş veri tabanı oluşturmaya çalışarak danışmanlık ve rehberlik hizmetleriyle engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin isteklerine cevap verilmektedir. Müdürlüğümüzde ihtiyacı olan engellilere tekerlekli sandalye, akülü araç ve beyaz baston dağıtımı yapılmakta, özürlülerimizi hayata kazandırmak amacıyla meslek edindirme kursları düzenlenmektedir.

 

 

Sakarya'da ulaşım adına bilmek istediğiniz her şey burada!